Odbor digitálneho, kultúrneho, mediálneho a športového oddelenia (DCMS) navrhol nezávislého strážcu, ktorý bude písať „kódex postupov“ pre technologické spoločnosti.
 
Vyšší manažéri by mohli niesť zodpovednosť za porušenia, pričom by mohol odvádzať daň z príjmov priemyslu, aby financoval regulátora.

google
 
Kritici však tvrdia, že plány ohrozujú slobodu prejavu.
 
Online Harms Biela kniha je výsledkom spoločného návrhu z DCMS a vnútra. Verejná konzultácia o plánoch bude prebiehať po dobu 12 týždňov.
 
Príspevok navrhuje:
 
·         zriadenie nezávislého regulátora, ktorý môže napísať „kódex postupov“ pre sociálne siete a internetové spoločnosti
·         dať regulačným orgánom právomoci na presadzovanie práva vrátane schopnosti pokutovať spoločnosti, ktoré porušujú pravidlá
·         zváženie ďalších právomocí na presadzovanie práva, ako je schopnosť vyko návať vedúcich pracovníkov spoločností a donútiť poskytovateľov internetových služieb, aby blokovali stránky, ktoré porušujú pravidlá
Minister kultúry Jeremy Wright načrtol návrhy: „éra samoregulácie pre online spoločnosti je u konca.
 
"Dobrovoľné opatrenia priemyslu na riešenie online škôd neboli dôsledne uplatňované alebo prešli dosť ďaleko."
 
Diskusia o možných sankciách na BBC Breakfast, povedal: "Ak sa pozriete na pokuty, ktoré má k dispozícii komisár pre informácie o pravidlách GDPR, mohlo by to byť až 4% obratu spoločnosti … myslíme si, že by sme sa mali pozrieť na niečo porovnateľné tu . "
 
Čo sú „poškodenia online“?
Plány pokrývajú celý rad otázok, ktoré sú jasne definované v zákone, ako je šírenie teroristického obsahu, sexuálne zneužívanie detí, takzvaná pornografia pomsty, zločiny z nenávisti, obťažovanie a predaj nelegálneho tovaru.
 
Zahŕňa však aj škodlivé správanie, ktoré má menej jasnú právnu definíciu, ako je kyberšikanovanie, trolling a šírenie falošných správ a dezinformácií.

binární
 
Sociálne siete sa musia zaoberať materiálom, ktorý obhajuje sebapoškodzovanie a samovraždu, ktorá sa stala po roku 14 ročnej Molly Russellovej významnou záležitosťou.
 
Po tom, čo zomrela, našla rodina na svojom Instagramovom účte nepríjemný materiál o depresii a samovražde. Otec Molly Ian Russell drží obrovský sociálny mediálny gigant, ktorý je čiastočne zodpovedný za jej smrť.
 
"Myslím, že po tom, čo sme prešli a bohužiaľ toľko rodín prechádza, naliehavosť je obrovská," povedal.
 
Dodal však, že dokument mohol obsahovať konkrétnejšie usmernenie pre rodičov.
 
"Napríklad o vekových obmedzeniach a hodnoteniach nie je veľa – zdá sa mi, že veľa spoločností samohodnotí svoje aplikácie a ich obsah, a preto je pre rodičov veľmi ťažké vedieť, koľko môžu týmto platformám dôverovať," dodal. povedal.

Webové stránky majú byť pokutované za online problémy
4 (80%)7